Mutfak Tasarımları

Modern çağda pek çok kullanıcı, mutfaklara gereken önemi vermeye başladı. Yepyeni malzeme ve trend anlayışları, adeta devrim niteliği taşıyor. Bugün mutfak, yemek hazırlanan yer olma işlevinin çok ötesinde bir anlama sahip… Sosyalleşmek, aile ve arkadaşlarla vakit geçirmek için kullanılan çok amaçlı mekanlardan biri. Temel özelliği işlevsellik olan bu alan ilgi uyandıran tarzları ve sunduğu görsel alternatifleri sayesinde dekorasyondaki bütünlüğü de katkı sağlıyor.

 

Asil Mimarlık, ürün ve hizmet yelpazesinde mutfak alanında da oldukça geniş seçeneklere sahip. Mobilya, aksesuar, donanım ve aydınlatma kategorisine sahip göz alıcı seçenekler mutfaklarınızı süslemek için sizleri bekliyor. Modern teknolojinin sağladığı kullanım kolaylığı ise fonksiyonel kullanım adına erişilebilecek pek çok çözümü mümkün kılıyor.

 

Asil Mimarlık iç mimari ekiplerimiz ile birlikte, mutfağınızın genel ambiyansına uygun olacak pek çok malzeme ve desen arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

  • Mutfak tezgahı ve dolaplar için kullanılacak malzemeler, mutfak dekorasyonu serüveninde karar vermeniz gereken en önemli konulardan biridir. Kullanacağınız malzemenin özellikleri uzun vadede kullanıma dayanıklı sonuçlar almanızı sağlar. Tercih edeceğiniz renkler ise dekorasyonun hem stilini hem de niteliğini yakından ilgilendirir.

 

  • Doğal taştan imal edilen tezgahlar oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Mermer ve granit tezgahlar doğal taş grubuna aittir. Granit tezgah ısıyı izole eder, son derece dayanıklıdır ve onlarca farklı rengi bulunabilen bir taş malzemeden üretildiği için dekorasyonda seçim kolaylığı sunar.

 

  • Bu çerçevede; DexCook mutfak teknolojisi Asil Mimarlık ayrıcalığı ile hizmetinize sunulmaktadır.

 

  • Akrilik tezgah olarak da bilinen corian tezgahlar, sert yüzey tezgahları kategorisine dahildir. Bu tezgahlar taş, kum ve cam-porselen gibi ürünlerin ham maddeleri ile oluşturulur. Cnc makinelerinde üretilebildiği ve kolaylıkla şekillendirildiği için son derece revaçta olan bir seçenektir.

 

Dekton tezgahlar kompozit tezgah grubuna aittir. Birkaç malzemenin yüksek ısı ve basınç ile sıkıştırılarak oluşturulmasıyla elde edilir. Bu yönüyle oldukça sert ve kolay işlenebilir bir tezgah türüdür. Sıkıştırılarak üretildikleri için sağlam yapılarına rağmen ince bir tasarım şıklığı sunarlar.